Kāmis ir maziņš un mīlīgs grauzējs. Vispopulārākā un pazīstamākā suga ir zeltainais kāmis jeb Sīrijas kāmis . Mazais grauzējs ir pazīstams ar saviem lielajiem vaigiem, kuros var uzkrāt un transportēt savus krājumus.

Grauzēji nav mani mīļākie radījumi, bet kāmja krājumus man pašai patīk veidot. Tie protams tikai nav aiz vaigiem, bet gan kastēs, maisos un grozos. Mans "kāmis" mājās nes dzijas. Un adatas. Un  grāmatas, kas saistītas ar adīšanu. Ja man vajadzētu uzadīt aprakstītos modeļus grāmatās un žurnālos, man būtu jāmeklē kāds mazs šķūnītis, kur to visu glabāt vai dzīvot vismaz līdz gadiem 195.  Domāju, ka es neesmu vienīgā, kurai draugos ( vai ienaidniekos) ir šāds Kāmis. 

Savā ziņā Kāmis ir arī kolekcionārs. Grib dažādas fices un kamolīšus savos krājumos ievilkt. Daudz dzijas esmu sapirkusi Latvijā jau esošajos dziju veikalos, bet, esot ārzemēs, kartē ātri tiek atrasts tuvākais dziju veikals, lai savai kolekcijai atvestu klāt kādu ficīti Noro, Cascade  vai vēl kādu citu "garšīgu" kolekcijas papildinājumu. 

Dzīvē vajadzētu darīt darbu, kas pašam sagādā prieku un varētu teikt, ka ir pat hobijs. Man, jaunai sievietei, kurai adīklis līdzi ir vienmēr un visur, gan lidmašīnā, gan uz autosacīkstēm, gan bērnu mūzikas skolu.Doma par dziju veikaliņu bija jau sen, tikai visu laiku atradu iemeslus, kāpēc ideja vel var pagaidīt. Tagad, laikam saprotot, ka gaidot "īsto bridi", to patiesībā var palaist garām, - saņēmos un sarakstīju darbu sarakstu, lai varētu beidzot īstenot ideju. Mazliet bailīgi, protams ir, jo uzņemējdarbības risks pastāv. Bet man ļoti patīk adīt ar kvalitatīvu dziju, kas parasti ir diezgan dārga, turklāt Latvijā manis iecienītos dziju zīmolus nemaz nevar nopirkt. Tad nu Kāmis.lv būs vieta, kur priecēt savas adatas ar citādāku dziju - tā būs japāņu ekskluzīvā Noro dzija, Šetlandes aitu vilna, ari temperamentīgo krāsu pārstāve, amerikāņu Cascade un citas. Dzīve ir pārāk īsa, lai adītu ar sliktu dziju, un es noteikti neesmu vienīgā, kas domā šādi. Kas grib savu adījumu skaistās krāsu pārejās, interesantākus dziju salikumus, lai arī vienkāršā rakstā uzadīta šallīte izskatītos skaisti.